Miniatura Mops – Historia

Miniatura Mops – Historia

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad historią miniatury Mops, to dobrze trafiłeś. Znajdziesz tu więcej informacji na temat rasy, gatunku i historii psa Mops miniaturowy. Jak sama nazwa wskazuje, pies ten został wzięty od Marii Antoniny podczas ceremonii przekazania.

Mops był specyficznym psem

Nie jest do końca jasne, czy Mops był specyficznym psem miniaturowym. Jest kilka relacji, które wskazują na jego istnienie. Jedną z najwcześniejszych wzmianek o Mopsie jest rycina z 1755 roku zamieszczona w serii książek o historii naturalnej. Rycina ta została następnie umieszczona w Internecie. Niestety, z powodu błędu w angielskim tłumaczeniu, imię psa zostało błędnie przypisane do innego psa.

Pierwsze Mop Dogs zostały sprowadzone z Niemiec, a później zawędrowały do Belgii i Stanów Zjednoczonych. Wielu amerykańskich farmerów lubiło te psy, ponieważ mogły one odstraszyć kojoty i inne zwierzęta od ich upraw. W połowie lat 40. XX wieku Światowa Organizacja Psów Rasowych dodała tę rasę do swojego rejestru.

Mops był specyficznym miniaturowym psem, który był popularny pod koniec XVII i na początku XVIII wieku. Psy te były zazwyczaj bladożółtego koloru z czarnym pyskiem. Psy Mops były popularne na salonach w XVIII wieku, co można zobaczyć na obrazach. Rasa ta różni się również wielkością od małego psa do kolan do większego psa do towarzystwa.

Mopsy są bardzo popularne wśród rodzin i będą się czuły jak członek rodziny. Jednak mogą być trudne do kontrolowania, jeśli nie masz dużego doświadczenia z psami. Na przykład, dorosłe Mop Dogs są notorycznie trudne do szkolenia na spacerach. Używanie uprzęży lub smyczy może pomóc w tej kwestii.

Mops był rasą

Mops miniaturowy był rasą w XVIII wieku. Termin wywodzi się od niemieckiego słowa “mops”, oznaczającego “pug”. Nazwa rasy pochodzi z lat 80-tych XVII wieku. Wiele obrazów i opisów Mopsów odpowiada opisom Doguin, niemieckiej rasy psów. Wydaje się, że wielkość Mopsa wahała się od małego psa do kolan do dużego psa do towarzystwa.

Pierwsza rycina Mopsa została opublikowana w serii książek o historii naturalnej w 1755 roku. Jednak ta rycina jest błędnie przypisana, ze względu na angielskie tłumaczenie. Rycina Mopsa została później umieszczona w internecie. W książce Huismana i Jalluta nazwa została błędnie przypisana do niewłaściwego psa.

Nazwa Mops pochodzi od niemieckiego słowa oznaczającego rzadkie psy. Pies rasy Mops jest psem o pucołowatym nosie, którego kufa jest czarna. W ubiegłym wieku rasa ta była poszukiwana na salonach i była nawet przedstawiana na obrazach z epoki.

Mops był popularny w XIX wieku i był pożądany przez wielu, w tym Marie Antoinette. W rzeczywistości, poprosiła nawet o psa wiedeńskiego.

Mops był konkretnym psem wziętym od Marii Antoniny podczas ceremonii przekazania

Pomimo tego, że nie było konkretnego psa, który został wzięty od Marii Antoniny podczas jej ceremonii przekazania, comtesse d’Adhemar i baron de Lamothe-Langon napisali w swojej korespondencji, że Marie Antoinette poprosiła. Comtesse d’Adhermar nigdy nie wymienia konkretnego psa i nie wiadomo, czy pies, o którego prosiła, to właśnie zabrany Mops.

Według Webera, Maria Antonina została poinformowana przez swoje damy, że Mops został zabrany do Wiednia. To wywołało u Marii Antoniny troskę o czystość. Weber pisze dalej, że “Mops” był nazwą, która była powszechnie używana dla psa, ale nazwa ta była również używana dla rasy psów.

Nazwa “Mops” wywodzi się z języka niemieckiego i “pug”. Słowo “mops” jest do dziś używane w języku niemieckim, jako kontrakcja angielskiego słowa. Pies ten był faworyzowaną rasą psów w XVIII wieku, co wynika z dokumentów historycznych z tego okresu.

Kiedy Ludwik XVI i Maria Antonina brali ślub, wesele odbyło się z wielkim rozmachem. Przyjęcie weselne składało się z blisko sześćdziesięciu powozów. Podczas ślubu Marii Antoniny i jej męża Ludwika, została ona pozbawiona austriackiej tożsamości i zmuszona do oddania swojego ukochanego psa, Mopsa. Później, w pałacu królewskim w Wersalu, Maria Antonina i Mops zostali ponownie połączeni. Mops jednak nie był w stanie urodzić jej dziedzica i oboje zostali rozdzieleni na prawie 7 lat.

Mops był okrągłym pugiem

Niemieckie słowo oznaczające pug to “Mops” i nazwa ta jest używana do dziś. Jest to pies o okrągłej głowie, czarnym i aksamitnym futrze oraz małym, spiczastym pysku. Uszy mają kształt róży lub guzika, a ogon jest zakręcony na grzbiecie. Pugs są uważane za mające piękny, miękki płaszcz i są dostępne w wielu kolorach, w tym czarnym, płowym i morelowym.

Maria Antonina poprosiła o psa Mopsa, gdy miała zaledwie czternaście lat. W tym czasie dopiero od kilku miesięcy mieszkała na francuskim dworze królewskim. Na francuskim dworze była samotna i nieszczęśliwa, a ponadto została oddzielona od swojej rodziny. Mimo chęci nawiązania więzi z psem, zmagała się z samotnością. Jej korespondencja z Mercy-Argenteau i opatem de Vermond wskazuje, że Maria Antonina cierpiała zarówno z powodu samotności, jak i smutku po stracie rodziny.

Początki Puga sięgają starożytnych Chin. Jedne z pierwszych przykładów rasy zostały namalowane na starożytnej porcelanie. Później rasa rozprzestrzeniła się do Europy przez kupców, gdzie była znana jako “Mops”. W końcu stał się uznaną rasą i odegrał ważną rolę w historii wielu rodzin królewskich. William, Książę Orański, holenderski szlachcic, trzymał kiedyś Pug w swoim zamku, aby ostrzegał go przed zbliżaniem się hiszpańskich wojsk. William został później królem Wilhelmem III i sprowadził rasę do Anglii, gdy przejął tron Jakuba II.

Nazwa Pug mogła pochodzić od łacińskiego słowa pugnus, które oznacza pięść. Może też pochodzić od szekspirowskiego imienia Puck. Dziś Pugs w niektórych krajach znany jest jako Mops. Jednak w innych językach nazwa ta pochodzi od holenderskiego słowa “mops”, które oznacza zrzędzenie.

Mopsnase to pies o puchatym nosie

Nazwa “Mops” pochodzi z języka niemieckiego i oznacza “puchaty”. Jego nijaki żółty kolor z czarnym pyskiem do dziś kojarzy się z puchatymi ludźmi. Rasa ta była bardzo popularna w XIX wieku jako psy salonowe. O ich popularności świadczy kilka obrazów z tego okresu. Rasa psów Mops ma swój własny wpis w trzecim tomie “The Book of Dogs”.

Ten pies o puchatym nosie był ulubieńcem Marii Antoniny i jest uważany za rasę kolankową. W rzeczywistości uważa się, że pierwszy pies rasy Mops został sprowadzony do Francji z Wiednia, gdy Maria Antonina poprosiła o psa. Oprócz uroczej twarzy psa o puchatym nosie, duże uszy sprawiają, że rasa ta jest wspaniałym psem do kolan.

Comte de Mercy-Argenteau, austriacki ambasador we Francji, uratował Mopsa i przywiózł go do Francji. Marie Antoinette została dauphine Francji, a historia Mopsa została uwieczniona w filmie Sofii Coppoli “Marie Antoinette”. Została również uwieczniona w książce dla dzieci Lynn Cullen “Moi i Marie Antoinette”. Dziś historia Mopsa jest często przywoływana w pracach non-fiction o Marii Antoninie, a także w fikcji historycznej o austriackiej monarchini.

Nazwa “Mops” wywodzi się z niemieckiego “Pug”. Słowo “mops” jest do dziś niemieckim odpowiednikiem “pug”. Według Rabenhorst’s Dictionary of the German and English Languages in Two Parts, nazwa “Mops” została po raz pierwszy użyta w XVIII wieku, głównie przez Niemców.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *