Choroby oczu u mopsów

Choroby oczu u mopsów

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem mopa, jest kilka ważnych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę. Krople do oczu z mopem powinny być stosowane ostrożnie. Produkty te mogą powodować uczucie szczypania, które trwa do dwóch minut. Powinny być również używane w ciągu czterech tygodni po ich otwarciu.

Mop krople do oczu

Mop krople do oczu są dostępne na rynku, ale konieczne jest stosowanie ich zgodnie z instrukcjami podanymi przez lekarza. Zazwyczaj krople są podawane raz lub dwa razy dziennie w równych odstępach czasu, dopóki ciśnienie w oku nie zostanie opanowane. Po tym czasie można je stosować tylko raz na dobę. Przed użyciem kropli do oczu Mop należy upewnić się, że dokładnie umyliśmy ręce. Należy również pamiętać, aby nie dotykać końcówki kroplomierza, gdyż może to spowodować zakażenie.

Krople do oczu Mop zawierają leki z grupy beta-blokerów, które zmniejszają ciśnienie wewnątrzgałkowe w oku. Jest to ważne, ponieważ nacisk na oko może prowadzić do utraty wzroku, jeśli ciśnienie nie jest kontrolowane. Krople należy stosować wyłącznie w oku dotkniętym chorobą. Kluczowe jest regularne przyjmowanie leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli przestaniesz go stosować bez konsultacji z lekarzem, stan może się pogorszyć.

Beta-bloker

Mop krople do oczu to beta-bloker, który leczy jaskrę z otwartym kątem i nadciśnienie oczne. Kontroluje nadprodukcję płynu w oku i zapobiega ślepocie. Może być przyjmowany doustnie lub w postaci kropli do oczu. Jednak użytkownicy mogą doświadczyć niewyraźnego widzenia i innych skutków ubocznych. W niektórych przypadkach lek może prowadzić do bólu w klatce piersiowej i wahań nastroju. Ponadto, kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem tego leku.

Innym skutkiem ubocznym beta-blokerów jest zmniejszenie produkcji łez. U osób z tym stanem może rozwinąć się zespół suchego oka, znany również jako keratitis sicca. Stan ten powoduje, że oko odczuwa suchość i ziarnistość. Jeśli stosujesz beta-blokery w leczeniu tego stanu, powinieneś unikać sportów kontaktowych.

Leczenie podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego

Leczenie podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u mopka jest stosunkowo prostą procedurą. Uciskanie oka przez minutę powoduje obniżenie ciśnienia i zmniejszenie ryzyka utraty wzroku. Metoda ta powinna być jednak stosowana z ostrożnością. Osoby z chorobami serca lub płuc powinny porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem tej techniki. Pacjent powinien również poinformować lekarza, jeśli odczuwa jakikolwiek dyskomfort po zastosowaniu Mopa.

Podobny wzór zaobserwowano dla ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z Grupy 1. Pacjenta układano w pozycji supinacyjnej i mierzono ciśnienie w obu oczach. Amplituda pulsu i ciśnienie wewnątrzgałkowe były rejestrowane sekwencyjnie i w równych ilościach zarówno w lewym, jak i prawym oku. U jednego pacjenta wystąpiła arytmia serca, gdy ciśnienie wewnątrzgałkowe było podwyższone, a pacjent był w pozycji siedzącej.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *