Szczenięta mopsów – opieka

Szczenięta mopsów – opieka

Jeśli chodzi o szczenięta rasy Mops, opieka jest kluczowa. Zdrowie i zachowanie szczeniaka musi być dokładnie monitorowane, w tym regularne badania kontrolne. Wypadki będą się zdarzać, więc pamiętaj, aby je oczyścić, gdy tylko się pojawią. Pomoże to uniknąć wypadków w przyszłości. Ważne jest również, aby dać szczeniakowi pozytywne wzmocnienie, gdy idzie do łazienki.

Siedmiotygodniowy przegląd

Twój szczeniak będzie wymagał kontroli u lekarza weterynarii z wielu powodów. Może mieć pasożyty jelitowe lub potrzebować szczepień. Lekarz weterynarii odrobaczy szczeniaka, a także wykona badanie kału (kupy). Warto również rozważyć szczepienie profilaktyczne przeciwko robakom, aby zapobiec zarażeniu szczeniaka niektórymi chorobami.

Powinieneś regularnie zabierać swojego szczeniaka do weterynarza. Jest to ważne dla ogólnego stanu zdrowia i może zapobiec chorobom. Lekarz weterynarii może również zalecić środki zapobiegawcze, takie jak regularne badania rentgenowskie i badania fizyczne. Zdrowa dieta i codzienne ćwiczenia są ważne dla dobrego samopoczucia Twojego szczeniaka. Pugs są znane z tego, że są bardzo oddane i lojalne, więc ważne jest, aby zapewnić im dużo ćwiczeń i zdrowego jedzenia.

Szczenięta powinny otrzymać swoje pierwsze szczepienie w wieku około sześciu do ośmiu tygodni. Szczepionka potrzebuje kilku tygodni, aby zacząć działać, dlatego ważne jest, aby ograniczyć kontakt z innymi psami i szczeniętami w tym czasie. Jeśli to możliwe, zabieraj swojego szczeniaka na zajęcia dla szczeniąt i imprezy z innymi szczeniakami, ale pamiętaj, aby obserwować wszelkie oznaki choroby.

Pozytywne wzmocnienie przy chodzeniu do łazienki

Kiedy szkolisz szczeniaka, aby korzystał z łazienki na zewnątrz, stosowanie pozytywnych wzmocnień pójdzie długą drogą. Będziesz chciał się upewnić, że dajesz szczeniakowi smakołyk i chwalisz go za dobre zachowanie. Dzięki temu prawdopodobieństwo wypadku w domu będzie mniejsze.

Aby zacząć, zabierz szczeniaka na zewnątrz z samego rana. Nie chcesz czekać do ostatniej chwili, ponieważ może to prowadzić do wypadków. Wybierz również miejsce, w którym chcesz, aby szczeniak poszedł do łazienki i zachęć go do tego obszaru. Możesz użyć papieru lub szmatki nasączonej moczem szczeniaka, aby pomóc mu skojarzyć to miejsce z pójściem do łazienki.

Możesz również spróbować użyć podkładek dla szczeniąt, aby wprowadzić ideę chodzenia do łazienki w wyznaczonym miejscu. Choć nie jest to rozwiązanie długoterminowe, może zmniejszyć bałagan, jaki robi szczeniak i nauczyć go, że korzystanie z łazienki w odpowiednim miejscu to dobry pomysł.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *