Porady pielęgnacyjne dla Twojego Greyhound Corgi

Porady pielęgnacyjne dla Twojego Greyhound Corgi

Pielęgnacja Corgi lub Greyhounda jest ważną częścią posiadania psa. Chociaż obie rasy zrzucają sierść, Corgi zrzuca jej znacznie więcej niż Greyhound. Ważne jest, aby utrzymać Corgi w czystości poprzez codzienne szczotkowanie. Istnieje kilka sposobów, w jakie możesz pielęgnować swojego Corgi, w tym szczotkowanie jego uszu, skóry i nóg.

Ćwiczenia

Planując program ćwiczeń dla swojego Greyhounda Corgi, pamiętaj, aby był on wzbogacający i stymulujący umysłowo. Ten rodzaj stymulacji umysłowej pomaga psu spalić nadmiar energii i zapobiega nudzie. Możesz zapewnić swojemu psu zabawki i gry, aby zapewnić mu rozrywkę podczas spaceru lub joggingu.

Zgodnie z ogólną zasadą, Twój Greyhound powinien mieć co najmniej godzinę ćwiczeń każdego dnia. W zależności od rasy i wielkości psa, może to być od pół godziny do godziny. Celem tego programu ćwiczeń jest wspieranie funkcji dźwigania ciężarów przez kości, krążenie krwi i smarowanie stawów. Około 10% do 20% czasu ćwiczeń Twojego psa powinien stanowić umiarkowany lub intensywny wysiłek fizyczny. Jeśli planujesz codzienny 45-minutowy program ćwiczeń, upewnij się, że uwzględnia on co najmniej pięć minut zajęć o wysokiej intensywności, a najlepiej więcej. Im więcej czasu poświęcisz na te aktywności, tym więcej masy mięśniowej zostanie rozwinięte.

W zależności od wielkości Twojego greyhounda, czas ćwiczeń będzie się różnił. Niektóre rasy wymagają dużo więcej ćwiczeń niż inne. Jednak jeśli możesz dać swojemu chartowi czas na dostosowanie się do rutyny ćwiczeń, powinien być w porządku. Możesz zacząć od krótkich joggingów i stopniowo zwiększać dystans.

Pielęgnacja

Pielęgnacja jest istotną częścią utrzymania Twojego Greyhounda Corgi w jak najlepszym wyglądzie i samopoczuciu. W przeciwieństwie do kotów, psy mają unikalną skórę, równowagę pH i poziom lipidów. Aby osiągnąć idealną równowagę, używaj szamponu i odżywki stworzonych dla psów. Zapytaj swojego groomera o polecaną markę.

Regularne szczotkowanie i kąpiele pozwolą utrzymać sierść Twojego Greyhounda w zdrowiu i ograniczą zrzucanie włosów. Psy te będą również mniej pachnieć, jeśli będą regularnie pielęgnowane. Psy te są łatwe w pielęgnacji i potrzebują tylko kilku minut dziennie. Do tego celu można użyć gumowej szczotki, rękawicy do pielęgnacji lub miękkiej szczotki. Ważne jest, aby używać szamponu dla psów, nigdy szamponu dla ludzi.

Cotygodniowe szczotkowanie pozwoli utrzymać sierść w najlepszym stanie. Używaj miękkiej szczotki, aby usunąć brud i zanieczyszczenia. Mieszańce Greyhound Corgi mogą potrzebować kąpieli od czasu do czasu. Używaj łagodnego szamponu dla psów. Jeśli czujesz się pewnie, możesz przyciąć paznokcie swojemu szczeniakowi, ale jeśli nie czujesz się pewnie, poproś profesjonalnego groomera, aby zrobił to za Ciebie.

Opieka stomatologiczna

Opieka stomatologiczna dla Greyhoundów jest ważnym krokiem dla ich dobrego samopoczucia. Ta rasa psów ma zazwyczaj lepkie, miękkie zęby, co może prowadzić do gromadzenia się płytki nazębnej i problemów stomatologicznych. Ta rasa jest podatna na zapalenie dziąseł, więc konieczne jest, aby utrzymać ich zęby i dziąsła czyste. Pierwszym krokiem w opiece stomatologicznej dla twojego greyhounda jest uzyskanie ich profesjonalnego czyszczenia przez lekarza weterynarii.

Greyhound opieki stomatologicznej koncentruje się na utrzymaniu zęby psa wolne od bólu i infekcji i pozwala łatwo oczyścić zęby psa. Weterynarz może spróbować uratować zęby psa, jeśli to możliwe, ale w niektórych przypadkach nie jest to możliwe. W takich przypadkach lekarz weterynarii prawdopodobnie zaleci ekstrakcję zęba. Dentysta dokładnie oceni jamę ustną Twojego psa, aby określić, które zęby będą musiały zostać usunięte. Pozostałe zęby zostaną oczyszczone i oskalpowane, a wszelkie dalsze odsłonięcia korzeni zostaną wygładzone i zagruntowane.

Jeśli zdecydujesz się na usunięcie zębów u swojego Greyhounda Corgi, powinieneś znaleźć weterynaryjnego dentystę, który oferuje zabiegi stomatologiczne bez sedacji. Zabiegi te mogą być trudne do zniesienia dla psa bez znieczulenia. Na szczęście istnieje wiele miejsc, które oferują usługi stomatologiczne bez znieczulenia.

Rozmiar

Greyhound jest jedną z największych ras, stojąc między 26 a 30 cali wysokości i ważąc 60 do 80 funtów. Greyhound Corgi mix, jednak jest znacznie mniejszy, w zakresie wielkości od 16 do 24 cali wysokości i 35 do 50 funtów. Te psy są zarówno przede wszystkim psami pasterskimi, więc mają bardzo mało wspólnego pod względem wielkości.

Greyhoundy to psy o czystym trybie życia, które wymagają dużej ilości ruchu. Przeciętna długość życia Greyhounda wynosi od 10 do 14 lat, ale niektóre warunki zdrowotne mogą odebrać im życie wcześniej lub później. Na przykład, wzdęcie może zabić Greyhound w ciągu kilku godzin. Na szczęście regularne coroczne badania kontrolne u weterynarza mogą pomóc we wczesnym wykryciu chorób.

Greyhound Corgi mixy są niezwykle kochające i oddane swoim właścicielom, i są świetne z dziećmi. Dogadują się również z innymi psami i lubią poznawać nowych ludzi. Uwielbiają zabawę w aportowanie i są łatwe w szkoleniu.

Kolor

Kolor Greyhound Corgi zależy od lokalizacji genu w genomie psa. Niektóre psy mają taki sam kolor jak inne psy w rasie, podczas gdy inne mają bardziej zróżnicowany zakres. Oto różne typy kolorów sierści i odpowiadające im lokalizacje genów.

Niektóre Greyhoundy są czysto czarne, podczas gdy inne mają czerwonawe lub sobolowe umaszczenie. Kolor jest determinowany przez pary genów dominujących i recesywnych zlokalizowanych w locus A. Gen dominujący nazywa się As, natomiast gen recesywny to ay. Te dwa geny są przekazywane szczenięciu przez oboje rodziców.

Niektóre kolory umaszczenia są akceptowane przez niektóre kluby kynologiczne, inne zaś nie. Jedynym sposobem na poznanie prawdziwego koloru psa jest udanie się do renomowanego hodowcy. Ci profesjonaliści przeprowadzą testy zdrowotne na każdym psie i zapewnią najlepszego możliwego psa dla Ciebie. Kolor jest drugorzędny, ponieważ każdy Greyhound będzie doskonałym zwierzakiem, jeśli zapewnisz mu dużo ruchu i dużo miłości.

Wygląd

Greyhound Corgi jest krzyżówką Greyhounda i Corgi. Te dwie rasy mają podobny wygląd, ale różnią się wielkością i zachowaniem. Może to być mylące, ponieważ nie istnieje żaden oficjalny standard rasy, więc najlepszym sposobem na określenie, który pies jest który, jest spojrzenie na rodziców. Ponieważ Greyhound i Corgi są stosunkowo nowymi rasami, ludzie wciąż badają zachowanie ich hybryd.

Podczas gdy Greyhound i Corgi nie mają wiele wspólnego pod względem wyglądu, dzielą pewne cechy. Oba są szybkie i zwinne, a także mają zgrabną sylwetkę. Ta cecha sprawia, że doskonale nadają się do polowań. Choć charty często kojarzą się z szybkością, to jednak są również doskonałymi pupilami. Nie szczekają dużo i są bardzo tolerancyjne wobec dzieci i innych zwierząt. Ta cecha sprawia, że charty są świetnymi towarzyszami dla osób, które szukają spokojnego i przyjaznego pupila.

Greyhoundy nie są bardzo ciężkie i mają krótką sierść, która jest łatwa w pielęgnacji. Sierść ta jest miękka i łatwa w pielęgnacji, ale powinna być utrzymywana w czystości i suchości. Ponieważ charty mają mało tkanki tłuszczowej, są podatne na niektóre choroby i muszą być regularnie badane przez renomowanych hodowców.

Pielęgnacja sierści

Najlepszym sposobem na utrzymanie gładkiej sierści Twojego Greyhounda Corgi jest jej regularne szczotkowanie. Chociaż rasa ta nie ma tendencji do zrzucania sierści, należy utrzymywać ją w czystości i suchości, aby zapobiec plątaniu i matowieniu. Regularne szczotkowanie pomoże również zapobiec łuszczeniu się i swędzeniu sierści. Do szczotkowania dobrze sprawdza się szczotka z miękkim włosiem.

Jeśli chodzi o szczotkowanie sierści Twojego Corgi, ważne jest, aby pamiętać, że jest to sierść podwójna. Ta podwójna sierść sprawia, że piesek mocno się zrzuca, dlatego tak ważne jest jego regularne szczotkowanie. Pielęgnacja jest również niezbędna, aby pozbyć się nadmiaru sierści i zapobiec zakrywaniu przez nią wszelkich powierzchni. Regularne spacery i stymulacja umysłowa są również ważne dla zdrowia Corgi. Obecna królowa Anglii jest właścicielką ponad 30 Corgi.

Rutyna pielęgnacji sierści Corgi powinna obejmować regularne kąpiele. Zaleca się je co najmniej raz w miesiącu lub dwa razy w tygodniu. Kąpiele utrzymują sierść w czystości i suchości, a także pozwalają na zrzucenie martwych włosów i łatwe ich szczotkowanie. Wybór odpowiedniego szamponu dla Twojego pupila pomoże również utrzymać zdrową skórę i sierść.

Socjalizacja

Socjalizacja jest istotnym aspektem posiadania Greyhound Corgi. Te psy muszą być narażone na wiele różnych osób i sytuacji, aby stać się dobrze zaokrąglonymi psami. Może to być szczególnie ważne, jeśli pies będzie mieszkał z dziećmi lub innymi zwierzętami. Na szczęście psy te są bardzo towarzyskie i można je nauczyć wielu różnych sztuczek. Mogą być również szkolone do zabawy z innymi psami, co może pomóc im stać się dobrze zaokrąglonymi członkami rodziny.

Pierwszym krokiem do socjalizacji greyhounda jest zrozumienie jego osobowości. Temperament psa zależy od wielu czynników, ale wczesne doświadczenia są szczególnie wpływowe. W ciągu pierwszego roku mózg szczeniaka wciąż się rozwija, więc wprowadzenie go do pozytywnych interakcji pomoże ukształtować jego zachowanie.

Socjalizacja jest ważnym elementem wychowania każdego psa. Greyhound Corgi mixy są bardzo kochające, przyjazne i cierpliwe, ale trzeba je nauczyć, jak zachowywać się w pobliżu ludzi. Powinny być zabierane na spacery i nadzorowane sesje gry. Ważne jest również, aby nauczyć psa, jak zachowywać się w pobliżu dzieci. Rasa Corgi jest kochana, inteligentna i niesamowicie lojalna wobec swoich właścicieli. Jest świetnym towarzyszem dla rodzin z dziećmi i będzie uwielbiał się do Ciebie przytulać.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *